Konferencija „Widening Lithuanian Research Potential“

Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje LINO kviečia į š. m. lapkričio 21 d. vyksiančią konferenciją, skirtą aptarti Lietuvos mokslo potencialo plėtros galimybes „Widening Lithuanian Research Potential“. Konferencija vyks Lietuvos mokslo tarybos Mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Jei ketinate dalyvauti – maloniai kviečiame registruotis http://www.lmt.lt/en/events/2558/international-conference-widening-lithuanian-research-potential/r5

Konferencijoje plenarinį pranešimą skaitys p. Jean David Malo – Europos Komisijos Mokslo ir inovacijų Generalinio direktorato direktorius, atsakingas už atvirų inovacijų bei atvirojo mokslo tematikas. Renginyje taip pat dalyvaus Estijos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė dr. Ene Kadastik, kuri pristatys šio pusmečio Estijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai mokslo ir inovacijų politikos srities prioritetus bei pagrindinius pasiekimus.

Ypatingas dėmesys konferencijoje bus skiriamas Europos Komisijos mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ priemonei „Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra“ (angl. „Spreading excellence and widening participation“). Savo patirtimis teikiat paraiškas ir įgyvendinant projektus šiose priemonėse dalinsis ne tik Lietuvos mokslo institucijų atstovai, bet ir kolegos iš Latvijos, Estijos, Lenkijos. Numatoma, kad ir po 2020 metų priemonei „Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra“ Europos Komisija nemažins finansavimo ir turėtų išlikti panašus kaip ir dabar vykstančioje programoje Horizontas 2020.

Tikimasi, kad konferencijoje bus suformuluoti konkretūs siūlymai, kaip ši programa ateityje galėtų būti tobulinama, siekiant, kad ji taptų patrauklesnė pareiškėjams ir pasiektų norimą poveikį – įtrauktų kuo daugiau dalyvių iš vadinamų naujųjų Europos Sąjungos šalių narių bei padėtų atsiskleisti čia esančiam potencialui, kuris prisidėtų prie visos Europos pažangos.

 

Lietuvos mokslo taryba

 

Renginio programa: